Nie da się ukryć, że przesiewacze do gruzu cieszą się coraz większą popularnością. Mają one szereg zadań, wśród których wyróżnia się rozdzielanie materiału sypkiego opierając się o różnice w wielkości cząsteczek. Czym są przesiewacze do gruzu? Jakie cechy charakterystyczne posiada przesiewacz wibracyjny PWB 40? Czym charakteryzuje się przesiewacz wibracyjny PWB 40-3F? Co warto wiedzieć o przesiewaczu wibracyjnym o kołowym torze drgań? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Czym są przesiewacze do gruzu?
Przesiewacze do gruzu to urządzenia, które podnoszą skuteczność sortowania gruzu lub odmiennych materiałów na frakcje w trakcie produkcji kruszywa, kruszców i procesach związanych z recyklingiem. Przesiewacze doskonale sprawdzą się w połączeniu z kruszarką lub niezależnie, ładowane przez ładowarkę w sposób bezpośredni. Innymi słowy są to urządzenia, których kluczowym zadaniem jest możliwie najdokładniejsze rozdzielanie sypkiego materiału, uwzględniając przy tym różnice w wielkości cząsteczek. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że rozdzielenie owego materiału jest możliwe dzięki zastosowaniu sitek o różnorodnej wielkości oczek- są one wprawiane w wibracje o ponadprzeciętnych częstotliwościach. Producenci zadbali o nowoczesną konstrukcję, czego konsekwencją jest precyzyjne rozsiewanie sypkich materiałów, przy jednoczesnym podziale na frakcje, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. W jaki sposób działa jednak to skomplikowane na pozór urządzenie? Otóż materiał przeznaczony do przesiania transportowany jest za pośrednictwem wibrujących łoży.
Jakie cechy charakterystyczne posiada przesiewacz wibracyjny PWB 40?
Wiemy już, czym są przesiewacze do gruzu, a także jakie cechy charakterystyczne posiadają. Warto teraz zapoznać się z modelem PWB 40, który cieszy się coraz większą popularnością. Jest to sprzęt, który doskonale nadaje się do przesiewania takich materiałów sypkich, jak chociażby ziemia, gruz, węgiel, piasek, a także wiele innych. Maszyna zasilana jest za pośrednictwem silnika elektrycznego 400V, którego moc wynosi 1.5 kW. Przesiewacz charakteryzuje się tym, że wyposażony jest w 2 pokłady sit. Jeśli chodzi o powierzchnię przesiewającą sit, to wynosi ona 3 metry kwadratowe. PWB 40 to niemalże idealne połączenie mobilności i wydajności. Niewielkie wymiary i masa własna umożliwia łatwe przewożenie przesiewacza w dowolne miejsce, co z pewnością jest ogromnym udogodnieniem. Dzięki potężnemu silnikowi elektrycznemu i sile wymuszającej wynoszącej 2083 kg, możemy liczyć na ponadprzeciętną wydajność związaną z przesiewaniem. Wartość ta zależna jest od tego, z jakim materiałem mamy do czynienia. W przypadku kompostu możemy liczyć na 8t/h, gliny 7t/h, kamienia 40t/h, żwiru 45t/h. Warto w tym miejscu zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenie posiada 2 nakłady sit. Ich wymiana nie jest problematyczna, zajmuje niewiele czasu i jest szybka, bowiem konieczne jest jedynie odkręcenie 3 śrub na każde sitko.
Czym charakteryzuje się przesiewacz wibracyjny PWB 40-3F?
Kolejny model, który z pewnością jest godny wyróżnienia, to PWB 40-3F. Stanowi on pewnego rodzaju rozszerzenie dla wcześniej wspomnianego przesiewacza PWB-40. Umożliwia on bowiem rozdzielanie materiału, który jest przesiewany aż na 3 frakcje. Sprzęt ten został wyposażony w osłony zsypowe i przenośnik taśmowy, czego konsekwencją jest to, że odziany materiał trafia na tył przesiewacza. Druga frakcja jest natomiast odrzucana na bok za pomocą przenośnika taśmowego. Jeśli chodzi o trzecią, ostatnią frakcję, to trafia ona do wnętrza naszego przesiewacza. Wymiary PWB 40-3F są następujące: szerokość 2100 mm, długość 3500 mm, wysokość 2680 mm, waga 1500 kg. Szerokość taśmy przenośnika to 300 mm, a jej długość oscyluje w granicach 3500 mm. Dostarczane urządzenie jest gotowe do pracy razem z kompletem sit. Jeśli klient jest tym zainteresowany, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby na specjalne zamówienie wyposażyć przesiewacze w odrębny zestaw sit.
Przesiewacz wibracyjny o kołowym torze drgań – co warto o nim wiedzieć?
Przesiewacz wibracyjny o kołowym torze drgań to niemalże klasyczne rozwiązanie dla zadań w sitowej klasyfikacji. Maszyny te uznawane są powszechnie jako swobodnie wibrujące- są one usadowione na sprężynach śrubowych. Skrzynia sitowa i niewyważona masa to możliwość optymalnego dopasowania do stosunków masy. W praktyce oznacza to, że w poszczególnych punktach przesiewacza przenoszony jest ruch wibracyjny harmonijny. Liczba obrotów ustalana jest w zależności od tego, z jakim produktem mamy do czynienia. Przesiewacze wibracyjne o kołowym torze drgań wyróżniają się solidną konstrukcją- wykorzystywane są standardowe komponenty, które to niemalże gwarantują odpowiednią elastyczność. Powstałe maszyny mogą pracować w trybie ciągłym, a ich okres eksploatacji jest na bardzo satysfakcjonującym poziomie, co warto mieć na uwadze.